Wpisz nazwę leku lub substancję czynną (bez dawki)

Nasi przyjaciele: • Depilacja laserowa Toruń

Substancja czynna:

Duloksetyna

Nazwy Handlowe:

Cymbalta, Yentreve, Depratal, Duloxetine Sandoz, Dulsevia, Duloxetine Mylan, Duloxetine +pharma, Dutilox

Wybierz dostępną opcję

STRONA GŁÓWNA ZOBACZ OCENY INNE LEKI Z TEJ GRUPY PRZEJDŹ DO FORUM

Grupa leków:

SNRI, Inhibitory zwrotnego wychwytu serotoniny i noradrenaliny

Opis tej grupy leków:

Grupa leków przeciwdepresyjnych o działaniu zbliżonym do SSRI. Są to inhibitory zwrotnego wychwytu serotoniny i noradrenaliny, co oznacza iż podnoszą poziom tych neuroprzekaźników w mózgu. Używane są głównie do leczenia depresji, zespołu lęku uogólnionego, fobii społecznej oraz zespołu stresu pourazowego.

Szczegółowy opis tego leku:

Zapoznaj się z ulotką dołączoną do przepisanego Tobie leku przez lekarza specjalistę. Jest tam umieszczony szczegółowy wykaz, m.in. wskazań do leczenia, dawkowania (stosuj się do zaleceń lekarza prowadzącego), skutków ubocznych, interakcji, jak i działań niepożądanych.

Opis leku:

Oceń Duloksetyna

Imię lub nick:

Twoja ocena skuteczności leku:

Zaburzenia, z którymi się zmagasz:

Ile miesięcy bierzesz ten lek:


Cena leku: złote

Twój komentarz na temat tego leku (np. efekty, dawkowanie, skutki uboczne, czy zmienił się obraz krwi):Przepisz token:

tok

Ocena internautów: 3.1 PRZEJDŹ DO FORUM

2022-11-27 · mKubunko · Leczenie tym lekiem trwa 7 miesięcy na: lęk · Lek kupiony za: - zł · Ocena: 2

Nic nie pomógł. Wystąpiły jedynie skutki uboczne.. po zmianie pory przyjmowania unormowało się, jednak na to co miało pomóc nic a nie nie pomogło. Bardzo ciężko odstawić.

2020-12-11 · PoszkodowanyPacjent · Leczenie tym lekiem trwa 16 miesięcy na: Nerwobóle · Lek kupiony za: - zł · Ocena: 1

Dlaczego główny producent duloksetyny firma "Eli Lilly", która została wielokrotnie pozwana, przez rzesze ludzi poszkodowane przez ten "lek" nie poinformowała polskich lekarzy psychiatrów o tym, że duloksetyna powoduje chore, bolesne efekty odstawienne u ludzi stosujących ten lek. Producent "Eli Lilly" twierdził przy sprzedaży leku, jeszcze przed przegraniem procesów sądowych, zachwalając zalety duloksetyny na której zarobił miliardy dolarów, że zaledwie jeden procent pacjentów uzależni się fizycznie i będzie przechodziło proces odstawienny, jednak procentowo ilosc osob przechodzących bolesne efekty odstawienne wynosi więcej niż 45% pacjentów. (takie informacje mozna wyczytac wpisujac frazę "cymbalta lawsuit" w google. Polski internet milczy w amerykańskim huczy. Pytam dlatego, że sam bardzo cierpie z powodu duloksetyny a dokładniej przez jej Bardzo bardzo bolesne efekty odstawienne, które są dużo, dużo gorsze niż wszystkie symptomy i bóle z którymi poszedłem do lekarza przed wzięciem leku pomnożone razy dziesięc. Trochę pomógł, przestał działać i teraz nie mogę go odstawić. Jak próbuję, to cierpię dziesiątki efektów odstawiennych, których nie mam już siły nawet kolejny raz wymieniać. Wymienię kilka: ból głowy, wymioty, nudności, rozwolnienie, ból brzucha, bóle w klatce piersiowej, bóle kręgosłupa, bóle kolan, bóle łokci, bóle głowy, bóle karku, bóle paliczków palców obu dłoni, ciągnące bóle nerwu w szyi, nadmierna potliwość, bezsenność, kompletny brak apetytu - wręcz jadłowstręt, kompletny brak energii, niezdolnosc do pracy, depresja, idealizacja samobojstwa, ogólne osłabienie organizmu, niezdolność prowadzenia pojazdów, zawroty głowy - to wszystko byłbym w stanie wytrzymać, natomiast jeden z efektów odstawiennych tzw. brainzaps, o którego istnieniu nie wiedziałem, i nikomu nie życzę aby tego doświadczał, otóż brainzaps - jest zdefiniowany w nauce, wystarczy przeszukać angielską literaturę psychiatryczną, opiszę jak ja to odczuwam - jest to nagły, przeszywający, elektryczny ból, przypominający do złudzenia porażenie prądem, zlokalizowany w czaszce. 12h od odstawienia leku, oprócz tych efektów, które wymieniłem pojawiają się właśnie te brainzapsy, które powodują, że nie jestem w stanie się ruszyć bo każdy ruch powoduje natychmiastowy ból, przypominający porażeniem paralizatorem w mózg. Jest to paraliżujący ból powodujący u mnie krzyk i przeklinanie oraz napady agresji. Dlaczego?

2020-12-03 · Kalyna · Leczenie tym lekiem trwa 18 miesięcy na: Depresja, borderline · Lek kupiony za: - zł · Ocena: 5

Lek jak dla mnie idealny. Zero skutkow ubocznych. Ten lek postawil mnie na nogi.

2020-05-09 · Maryla · Leczenie tym lekiem trwa 4 miesiące na: szumy uszne, kołatanie serca, ucisk w głowie · Lek kupiony za: - zł · Ocena: 1

Lek docelowo bardzo mi zaszkodził, dolegliwości bardzo nasiliły się i utrzymuja się. Duloksetyna pogłębia nerwicę i ponadto spowodował reakcje skórne (kłucia, świądy, krwawienia). Koszmar! Producenci tych preparatów powinni poszkodowanym pacjentom wypłacać odszkodowania.

2019-05-31 · artic · Leczenie tym lekiem trwa 3 miesiące na: neuropatia · Lek kupiony za: 56 zł · Ocena: 5

Jest 99% lepiej - wczesniej przez 1,5 roku brałem pregabaline 2x150 mg . Duloxetina pomogła po 3 dniu stosowania (1x60mg). A tyle miesiecy się meczyłem....

2018-03-20 · Adam W. · Leczenie tym lekiem trwa 3 miesiące na: ciężki epizod depresyjny · Lek kupiony za: 60 zł · Ocena: 5

Skutków ubocznych praktycznie brak. Pojawia się na początku lekkie pobudzenie (ale nie z tych nieprzyjemnych, które są przy lekach z grupy SSRI) oraz (co ciekawe) sedacja, wyciszenie (leciutka senność). Dwie przeciwstawne rzeczy jednocześnie. Chyba, że to tylko u mnie tak jest. Generalnie lek wyprowadził mnie na prostą. Jak byłem osobą praktycznie leżącą, tak teraz pracuje na dwie zmiany (nie z chęci kasy, ale po prostu takiego pozytywnego kopa do życia dostałem).


© 2012-2024 Strona służy wyłącznie celom poglądowo-informacyjnym.

Zawarte na tej stronie materiały zostały stworzone na podstawie ogólnodostępnych danych. Leczeniem powinien kierować wyłącznie lekarz specjalista.

Jeśli uważasz, że brakuje jakiegoś leku, daj znam znać - postaramy się możliwie szybko uzupełnić naszą bazę!

Chcesz umieścić reklamę w tym serwisie lub podjąć współpracę? Napisz na Wystawiamy faktury VAT.

Leki psychiatryczne, psychotropowe | opinie, forum, komentarze, oceny